Knihy versus počítač


Vzpomínáte si, jak jste ještě na základní škole museli jít do knihovny, když jste potřebovali udělat do školy nějaký referát? Já si tohle moc dobře pamatuji a nevzpomínám na to moc ráda, protože kolikrát nám třeba paní učitelka nebo pan učitel řekl, že za týden máme mít například takový a takový referát. Mně by to nevadilo, ale kdyby zrovna oni to neřekli v té době, kdy u nás knihovna byla zavřená a měla být zavřená dva týdny, takže jsem absolutně nevěděla, kde seženu nějaké informace. Takže jsem se také ptala maminky nebo otce anebo babičky a dědečka, jestli třeba něco neví o daném tématu.

Informace se hledají na wikipedii.

My jsme totiž dostali takové téma, které bylo složité a které právě mělo za účel to, že budeme hledat v knihách. Abychom se naučili hledat v knihách. A protože já jsem žádnou knihu neměla, takže jsem to musela nějak vymýšlet poslepu. A potom musela jet nakonec maminka do vedlejšího města, kde byla knihovna otevřená a dvě knihy mi tam půjčila, takže nakonec jsem referát na základní škole udělala opravdu v pohodě, i když jsem dostala dvojku, ale to mi nevadilo. Hlavně, že jsem to měla udělané. To dnešní doba je úplně jiná. V dnešní době si můžete všechno najít na počítači.

Referáty se už hledají na počítači.

Stačí se třeba taky podívat na wikipedii nebo na jiné webové stránky a ihned budete vědět, co máte dát do referátů anebo do vaší seminární práce. Dnešní mládež to má opravdu jednoduché. Stačí, aby se podívali na různé webové stránky. Něco tam pohledali, něco si napsali a potom z toho udělali celkový referát anebo celkovou seminární práci. I když mnoho učitelů a učitelek nemá rádo, že děti stále hledají jenom něco na počítači a chtěli by, aby hledali také v knihách anebo odborných časopisech, tak tohle bohužel nějak omezit nejde. Nikdo se nedozví, jestli to někdo hledal na počítači anebo v knihách. A jak jste na tom byli vy? Také jste na základní škole ještě všechno hledali v knihách? Nebo už jste mladší generace a na referát jste využívali jenom počítač? Každá doba má své kouzlo.