Motorky u nás doma


Povím vám, že bez motorky je to někdy opravdu veliká nuda. Pokud máte doma někoho, kdo jezdí často na motorce a vídáte, že máte doma na zahradě stále motorku, tak je to pro vás potom úplně běžné. Potom už si ten člověk nedokáže představit, že by byl bez motorky anebo aby třeba jeden den neviděl motorku. Ale abych vám ještě řekla a vše upřesnila, tak my doma nemáme všechny jenom takové ty největší a nejsilnější motorky, které třeba vídáte v televizi anebo v reklamě. Máme sice jednu takovou opravdu velikou silnou motorku, ale další tři motorky jsou spíše takové lehké, takové skútry anebo takové prskolety.

Člověk se také musí vyznat v motorech.

Přesně tak, jak se říká lidově motorkám, které nejsou silné. Já jsem motorku řídila asi poprvé ve dvanácti letech. Ano, čtete správně, protože motorku jsem řídila jako dvanáctiletá malá holka. Já jsem docela ve dvanácti letech vypadala už vyspěle, ale znáte to, když není řidičské oprávnění na motorku anebo i na automobil, takto jednoznačně člověk nesmí řídit. A už ne vůbec dvanáctiletá holka, já jsem ale řídila. Ale jenom na poli. Chtěla jsem si to jenom vyzkoušet a byl to takový malý prskolet. Byla to myslím nějaká stará babeta, ještě někde po mém otci, prý ta babeta byla stará asi třicet let, docela hodně.

S motorkami je většinou velká zábava.

Takže jsem se divila, že se pode mnou asi nerozpadla. Naštěstí babeta vydržela a já se také musím ještě pochlubit, že jsem se na motorce vůbec nikdy nevybrala. Ani v mých dvanácti letech. V patnácti letech jsem si ihned udělala řidičské oprávnění na tu nejlehčí motorku. Je to řidičský průkaz skupiny A. Áčkové průkazy můžou mít lidé už v patnácti letech. Dnes už jsou automobily, které můžete řídit v patnácti letech. Jsou to takové malé automobily, které jezdí maximální rychlostí čtyřicet pět kilometrů v hodině. Když jsem se na tohle koukala, tak je to docela zábavné, takže vlastně vy můžete mít jenom řidičák typu A. A můžete řídit auto. A nemusí vám být ani osmnáct let, je to úplně jedno.