Výstavba podlahového topení na chatě


Zajišťování střechy nad hlavou v naší zemi je velmi různorodé a nelze jednoznačně říci, že většina populace bydlí v bytových a rodinných domech, mnozí z nás se z městských aglomerací stěhují do rekreačních oblastí a obývají celoročně chaty a chalupy. Bydlet na chatě má své nesporné výhody zejména pro pocit většího bezpečí a klidu, v těchto místech vás téměř nikdy nezastihne stres, který sužuje lidi v městech, a tak se vyplácí nechat si tu zhotovit krb s tepelným výměníkem a topit na chalupě palivovým dřevem.

Kdo dává přednost pohodě před kariérou, většinou si také uvědomí, že postačí se uskromnit, a že dobré mezilidské vztahy a vztahy k okolní přírodě přináší více uspokojení, než vysoké výdělky.

krb v místnosti

Uskromnit se ale vůbec nemusíte, co se týče tepelného komfortu, pokud si opatříte podlahové topení. To se dnes instaluje velice jednoduše i svépomocí, pořídíte si systémové desky pro podlahové topení https://eshop.termtech.cz/izolace-pod-podlahove-topeni/systemove-desky.html, topné hadice, reflexní fólii pod podlahové topení a cemento-vláknité desky a můžete začít stavět. Pokládku zvládne i naprostý amatér, pouze si necháte topení zapojit instalatérem k topnému zdroji přes rozdělovač, a začít topit můžete ještě tentýž den, kdy jste s pokládkou začali.

vytápění domu krbem

Suché systémy podlahového topení se nezalévají betonem a můžete si topení v podlaze vybudovat třeba v podkroví, které má omezenou nosnost. Další výhodou je rychlé řešení případných závad, kdy není nutné bourat v místnosti beton, a kdy postačí pouze podlahu rozebrat, vyměnit vadný díl a zas ji položit nazpět.

S podlahovým topením v kombinaci s krbem ušetříte poměrně značnou částku v porovnání s jinými typy vytápění, protože teplo šířené od podlahy proniká do místnosti rovnoměrně, a není nutné ji přetápět, aby vám nebyla zima na nohy. A co se týče nohou, můžete si pak dopřát chodit v domě třeba po celý rok naboso, což je také velmi zdravé.